1714067429_85_header.webp

FAQ

Tetovanie

Zistite si recenzie a portfólio tatéra, skontrolujte čistotu a hygienu štúdia a vyberte si niekoho, kto má skúsenosti s dizajnom, ktorý chcete. Je dôležité, aby ste sa cítili pohodlne a dôverovali tatérovi.

Je to individuálne. Každý má jedinečný metabolizmus a tým pádom aj inú dobu hojenia. Ale hojenie ovplyvňuje aj momentálna kondícia organizmu, teda ak je niekto po chorobe, alebo je vyčerpaný, môže sa hojenie predĺžit o pár dní. V zásade však hojenie tetovania  trvá 2 až 3 týždne, ale úplné zahojenie pokožky môže trvať až 6 týždňov. Starostlivosť o tetovanie počas tohto obdobia je kľúčová pre dobrý výsledok.

Áno bolí to, ale je to v pohode zvládnuteľné. Záleží od miesta, ktoré je tetované. Bolestivejšie miesta sú plochy s jemnejšou, citlivejšou pokožkou (krk, vnútorná strana rúk a nôh, slabiny,..., alebo miesta na tele, kde je bezprostredne blízko kosť (kľučná kosť, lakeť, koleno, členok, rebrá,...).
Samotná bolesť sa dá popísať ako pálenie, jemné rezanie,... samozrejme, že každý má iný prah bolesti a tým pádom aj pocit bolesti sa líši. Nie je to však nič hrozné, o čom svedčí aj zväčšujúca sa populácia potetovaných ľudí.

Udržiavajte tetovanie čisté a suché. Umývajte ho jemným antibakteriálnym mydlom a naneste tenkú vrstvu špeciálneho krému alebo masti odporúčanej vaším tatérom. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, kúpeľom a plávaniu.

Nie je odporúčané tetovať sa, keď ste chorí alebo máte oslabenú imunitu, pretože vaše telo potrebuje energiu na boj s chorobou a hojenie tetovania môže byť spomalené.

Áno, niektorí ľudia môžu mať alergickú reakciu na určité pigmenty alebo látky v tetovacom atramente. Ak máte obavy, poraďte sa s tatérom pred tetovaním.

Väčšina tatérov neodporúča tetovanie počas tehotenstva alebo dojčenia kvôli zvýšenému riziku infekcie a možným vedľajším účinkom na matku a dieťa.

Fóliu, do ktorej je zabalené Vaše nové tetovanie odstráňte na tretí až piaty deň pred spaním a dôkladne umyte antibakteriálnym mydlom. Fóliu odlepte pod teplou vodou (fólia pôjde ťažšie dole, avšak to nie je problém). Po umytí už fóliu nedávajte! Prvé tri dni po odstránení fólie umývajte tetované miesto antibakteriálnym mydlom 3-krát denne.

Po dobu umývania antibakteriálnym mydlom NEKRÉMUJETE! Krém (Tattoo oinment Calcium Panthotencium, Bepanthen plus ) začnete aplikovať až tretí deň po tetovaní a to raz, maximálne 2-krát denne, pričom krém nanášajte v malých množstvách a dôkladne votrite do pokožky tak, aby na nej neostal mastný film. Prvých 10 dní po tetovaní dané miesto nenamáčajte vo vode (bazén, vaňa, prírodné vodné plochy, sauna), iba sprchujte. Dané miesto nevystavujte slnku (ani solárium) po dobu jedného mesiaca.

Vyhýbajte sa športovím a fyzickým aktivitám prvých 5 dní po tetovaní. Vystríhajte sa mechanického poškodenia nového tetovania a takisto z neho nestrhávajte chrasty. V prípade používania kozmetiky Tattoo Goo sa riaďte priloženým návodom na použitie.

Odstránenie tetovania

Áno, tetovanie je možné odstrániť pomocou laserovej terapie.

Laserové odstraňovanie tetovania využíva impulzy svetelnej energie s vysokou intenzitou na rozklad pigmentov tetovania na menšie častice. Tieto častice sú potom prirodzene absorbované a odstránené imunitným systémom tela.

Áno, PicoSure laser je účinný na odstránenie širokého spektra farieb tetovania vrátane tmavých aj svetlých odtieňov. Je obzvlášť účinný na modré, zelené a červené farby, ktoré bývajú náročnejšie na odstránenie inými metódami.

Pocity počas ošetrenia sa líšia v závislosti od prahu bolesti každého človeka, ale často sú popisované ako pocit podobný prasknutiu gumičky na pokožke. Na minimalizáciu bolesti však u nás používame ochladzovací prúd vzduchu počas celého zákroku, prípadne je možné použiť anestetický krém.

Počet potrebných ošetrení závisí od veľkosti, farby, hĺbky a veku tetovania. Väčšina tetovaní vyžaduje 4 až 8 sedení, ktoré sa zvyčajne uskutočňujú v intervaloch 6 až 8 týždňov.

Áno, PicoSure laser umožňuje selektívne ošetrenie, čo znamená, že je možné odstrániť len časť tetovania, napríklad opraviť chybu alebo odstrániť nežiaduce detaily.

Áno, väčšina ľudí sa môže vrátiť k bežným aktivitám ihneď po ošetrení. Odporúča sa však vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu, horúcim kúpeľom a intenzívnemu cvičeniu niekoľko dní po ošetrení, aby sa minimalizovalo riziko komplikácií.

PicoSure laser je navrhnutý tak, aby minimalizoval riziko jaziev. Pokiaľ dodržiavate pokyny na starostlivosť o pokožku po ošetrení, riziko vzniku jaziev je veľmi nízke.

PicoSure laser je považovaný za bezpečnú metódu, ale ako pri každom ošetrení, môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky. Medzi najčastejšie patrí dočasné začervenanie, opuch, pľuzgiere alebo zmeny v pigmentácii kože. Tieto účinky sú zvyčajne mierne a rýchlo ustupujú.

Áno, po úplnom zahojení pokožky je možné aplikovať nové tetovanie na miesto, kde bolo staré tetovanie odstránené. Odporúča sa však počkať aspoň niekoľko mesiacov, aby sa pokožka úplne zotavila.

Cena ošetrenia PicoSure laserom sa líši v závislosti od veľkosti a zložitosti tetovania. Pre presný odhad nákladov je najlepšie absolvovať konzultáciu u nás v štúdiu.

Piercing

Pocit bolesti sa líši podľa miesta piercingu a individuálneho prahu bolesti každého človeka. Väčšina ľudí popisuje pocit pri aplikácii piercingu ako rýchle pichnutie, po ktorom nasleduje mierne nepohodlie. Niektoré miesta, ako napríklad ušný lalok, sú menej bolestivé, zatiaľ čo chrupavkové piercingy môžu byť citlivejšie.

Nový piercing by sa mal čistiť dvakrát denne soľným roztokom alebo špeciálnym čistiacim prostriedkom odporúčaným piercerom. Vyhnite sa dotýkaniu piercingu špinavými rukami a minimalizujte manipuláciu s ním, aby ste predišli infekcii.

Čas hojenia závisí od miesta piercingu. Ušné laloky sa zvyčajne hoja 6 až 8 týždňov, zatiaľ čo chrupavkové piercingy, ako je helix alebo tragus, môžu trvať 3 až 9 mesiacov alebo dlhšie. Hojenie tela, ako je pupok, môže trvať až 6 až 12 mesiacov.

Odporúča sa nechať pôvodné šperky v piercingu počas celého obdobia hojenia. Vymieňanie šperkov príliš skoro môže poškodiť tkanivo a predĺžiť čas hojenia alebo spôsobiť infekciu. Po zahojení môžete šperky vymeniť kedykoľvek. Avšak, ak dlhšie nepoužívate žiadne šperky, piercing sa môže uzavrieť, najmä pri novších piercingoch. Niektoré miesta, ako je ušný lalok, môžu ostať otvorené dlhšie, ale aj tie sa môžu časom uzavrieť.

V niektorých prípadoch môže telo odmietnuť piercing, najmä pri povrchových piercingoch, kde je šperk viditeľný pod kožou. Odmietnutie sa prejavuje tým, že telo postupne vytláča šperk smerom von. Ak si všimnete tento proces, mali by ste piercing odstrániť a poradiť sa s piercerom.

Výber šperkov závisí od miesta piercingu a vašej osobnej preferencie. Odporúča sa použiť hypoalergénne materiály, ako je titán, chirurgická oceľ alebo zlato, aby sa minimalizovalo riziko alergických reakcií.

Ak sa objavia problémy, ako je bolesť, začervenanie, hnisanie alebo opuch, mali by ste ihneď kontaktovať piercera. Pokúste sa nedotýkať piercingu špinavými rukami a dôsledne dodržiavajte pokyny na starostlivosť.

Áno, piercing môže byť náchylný na infekcie, ak sa oň nedostatočne staráte. Príznaky infekcie zahŕňajú začervenanie, opuch, bolesť, teplo v oblasti piercingu a hnisavý výtok. Ak máte podozrenie na infekciu, mali by ste sa obrátiť na piercera alebo lekára.

Počas prvých týždňov po prepichnutí je najlepšie vyhnúť sa plávaniu v bazéne, mori alebo používania sauny, aby sa znížilo riziko infekcie. Ak sa musíte kúpať, je dobré piercing zakryť vodotesnou náplasťou.

Opäť platí to isté, čo pri tetovaní - odchodom z nášho štúdia sa starostlivosť o piercing nekončí. Ako sa treba starať o čerstvý piercing uvádzame nižšie.

  1. Tesne po aplikácii piercingu môže daná časť tela sčervenieť alebo opuchnúť. Netreba sa báť, je to bežný jav, ktorý zmizne v priebehu maximálne troch dní
  2. Piercing treba ošetrovať - doporučujeme kozmetiku TATTOO GOO, ktorú si môžete u nás zakúpiť. Žiaľ, pri piercingoch nie sú bežne dostupné iné náhrady ako je to pri tetovaní.
  3. Vyvarujte sa dotýkania piercingu rukami, treba zabrániť akémukoľvek dotyku s cudzími predmetmi minimálne po dobu jedného týždňa. Takisto ho mechanicky nezaťažujte, neťahajte ani nevystavujte iným podobným vplyvom.
  4. Doba liečenia piercingu je priamo závislá od miesta aplikácie, napr.
    • jazyk, obočie, nos, ucho cca 2 týždne 
    • pery, brada a pupok cca 4 až 6 týždňov
  5. Piercing sa nesmie vyberať, minimálne po dobu 1 mesiaca, resp. po dobu hojenia. Hrozí, že nebude možné ho opäť zaviesť na jeho pôvodné miesto.
  6. Miesto piercingu by sa malo umývať antibakteriálnym mydlom.

V našej ponuke máme aj šperky vyrobené z titanu, ktoré nespôsobujú žiadne alergické reakcie ako sa môže stať pri iných materiáloch - chirurgická oceľ, striebro, zlato.